Steiner: Doświadczenie Hulkenberga jest kluczowe dla Haasa

Szef zespołu czuje ekscytację przyszłorocznym składem kierowców.
17.11.2207:52
Mateusz Szymkiewicz
1068wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że Haas zatrudniając Nico Hulkenberga chciał postawić na doświadczony skład kierowców w sezonie 2023.

Stajnia z Kannapolis podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Mickiem Schumacherem. Na następcę 23-latka został wytypowany jego rodak Nico Hulkenberg, który wróci do stawki Formuły 1 po trzyletniej przerwie.

Dotychczasowy reprezentant m.in. Williamsa, Force India czy Renault dołączy do Kevina Magnussena, tworząc jeden z najbardziej doświadczonych składów w całej przyszłorocznej stawce. Szef Haasa - Gunther Steiner, potwierdził, iż była to jego intencja na etapie selekcji drugiego kierowcy.

Jestem zachwycony mogąc znów powitać Nico Hulkenberga w roli etatowego kierowcy Formuły 1 - powiedział Włoch. Doświadczenia oraz wiedzy Nico nie trzeba przedstawiać, to jasne od samego początku. Ma na swoim koncie prawie dwieście startów w Grand Prix i cieszy się reputacją solidnego kierowcy. Mając takie atrybuty dołączy do Kevina Magnussena. Nowy skład pozwoli nam na kolejne postępy.

To była nasza główna motywacja na etapie decyzji o przywróceniu Nico do Formuły 1. Podziela on naszą wizję i może być kluczowym graczem dla naszego zespołu. Zamierzamy budować formę na tegorocznych fundamentach, a celem jest powrót do regularnej walki o punktowane pozycje.