AlphaTauri zaprezentowała malowanie bolidu AT04

Znaczącą ekspozycję zapewnił sobie nowy sponsor stajni - PKN Orlen.
12.02.2307:28
Nataniel Piórkowski
2477wyświetlenia


AlphaTauri przedstawiło zmodyfikowane malowanie bolidu, uwzględniając logotypy nowego znaczącego sponsora - PKN Orlen.

Zespół zachował tradycyjne już biało-granatowe barwy, z których korzysta od 2020 roku.

Na pokazowym bolidzie, stworzonym w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy techniczne, można łatwo dostrzec obecność PKN Orlen, który zajmuje miejsca na nosie, halo, deflektorach oraz górnej lotce tylnego skrzydła. Firma z Płocka jest przedstawiana w komunikacji AT jako główny partner.

Prezentacja barw na sezon 2023 odbyła się w Nowym Jorku, w obecności szefa ekipy - Franza Tosta oraz kierowców wyścigowych: Yukiego Tsunody i Nycka de Vriesa. Była to impreza towarzysząca NY Fashion Week.

Tost powiedział: Jak wszyscy wiemy, Formuła 1 odnotowała olbrzymi wzrost popularności w Stanach Zjednoczonych, dzięki produkcjom Netflixa oraz mediom społecznościowym. Bardzo ważne jest, byśmy nadal rozwijali się na tym rynku. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować nasze barwy na 2023 rok właśnie tutaj, w Nowym Jorku, okazując tym samym uznanie amerykańskiej publiczności.

De Vries, dla którego nadchodząca kampania będzie pierwszą pełną w Formule 1, dodał: To wielka przyjemność uczestniczyć w mojej pierwszej imprezie, jako kierowca AlphaTauri. Możliwość reprezentowania AT na NY Fashion Week jest bardzo wyjątkowa i pokazała mi, czym jest nasza marka.

Myślę, że po części dlatego, że moja podróż do F1 była dość niezwykła i nieco dłuższa niż normalnie, jestem jeszcze bardziej wdzięczny za tę szansę, bardziej zmotywowany, by ją wykorzystać i maksymalnie spragniony pokazania mojej prawdziwej wartości - dodał Holender.

Tsunoda ma przed sobą trzeci sezon startów w barwach AT. Japończyk zapowiedział: Moim głównym celem jest osiągnięcie większej konsekwentności wyników w każdym wyścigu, niezależnie od osiągów bolidu oraz częstsze zdobywanie punktów. Chcę, aby ten rok był moim najlepszym od trzech lat, pod względem awansów do Q3 i finiszów w czołowej dziesiątce.

We wtorek prawdziwy bolid AT04 zaliczy shakedown na włoskim torze Misano. Zimowe testy Formuły 1 w Bahrajnie ruszą z kolei w czwartek 23 lutego.