Wolff: Nie rozmawiamy z innymi póki trwają negocjacje z Lewisem

Szef Mercedesa deklaruje, że jest zdeterminowany do zatrzymania Brytyjczyka w zespole.
28.05.2310:24
Mateusz Szymkiewicz
484wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff deklaruje, że Mercedes nie rozpocznie poszukiwań nowego kierowcy tak długo jak trwają rozmowy kontraktowe z Lewisem Hamiltonem.

Brytyjczyk pozostaje wolnym agentem przed przyszłorocznymi mistrzostwami i spekuluje się, iż ofertę startów złożyło mu Ferrari. Z transferem w drugą stronę łączony jest Charles Leclerc, rzekomo rozgoryczony nieudaną współpracą ze Scuderią.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, deklaruje jednak pełną lojalność Hamiltonowi i po raz kolejny zdementował plotki, jakby pracował nad zabezpieczeniem usług jego następcy. To nic innego niż plotki. Jesteśmy w super pozycji z Lewisem. Nie mamy żadnych przeszkód w dyskusjach kontraktowych. Lata temu zawarliśmy pakt z Lewisem, że najpierw zakończymy wzajemne negocjacje nim rozpoczniemy rozmowy z innymi kierowcami.

Zespołowy partner Hamiltona - George Russell, przyznał, że nie ma dla niego znaczenia kto zasiądzie w drugim bolidzie Mercedesa w sezonie 2024. Nie obchodzi mnie czy Lewis zostanie lub czy odejdzie. Wierzę, że jestem w stanie pokonać każdego zawodnika w stawce - stwierdził 25-latek.