Marko: Nie mam osobistych problemów z Mickiem Schumacherem

"Ralf zapomina, że nasz juniorski program bazuje na osiągach, nie na marketingu".
28.05.2310:03
Mateusz Szymkiewicz
656wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko odrzucił sugestie Ralfa Schumachera, jakoby miał osobisty problem z jego bratankiem Mickiem.

Przed kilkoma dniami 47-latek stwierdził, że Mick Schumacher mógł pozostać w tegorocznej stawce Formuły 1 z zespołem AlphaTauri. Orędownikiem zatrudnienia Niemca miał być szef ekipy Franz Tost, jednakże potencjalny transfer w miejsce Pierre'a Gasly miał zablokować opiekun juniorskiego programu Helmut Marko.

Marko zdaje się mieć problem z nazwiskiem Schumacher lub osobiście ma coś do Micka - stwierdził Ralf Schumacher. W innym wypadku nie rozumiem dlaczego nie podjęto jakichkolwiek rozmów, ponieważ trzeba mieć z tyłu głowy fakt, że Red Bull bardzo słabo wygląda na rynku niemieckim. Obecność Schumachera w zespole Formuły 1 mogłaby mieć na to pozytywny wpływ.

Marko przy okazji weekendu w Monako postanowił odnieść się do słów byłego kierowcy Jordana, Williamsa i Toyoty. Nie mam żadnego problemu z nazwiskiem Schumacher. Dla mnie Michael Schumacher był największym kierowcą i rozmawiam z Ralfem regularnie. Zapomina po prostu o jednej rzeczy, nasz juniorski program bazuje na osiągach, nie na marketingu - stwierdził 80-latek w rozmowie z gazetą Osterreich.