LKYSUNZ jest przygotowane na większe wpisowe

Firma ma mieć fundusze, aby dokonać opłaty w wysokości nawet 600 milionów dolarów.
22.09.2314:16
Nataniel Piórkowski
703wyświetlenia
Embed from Getty Images

LKYSUNZ jest gotów pokryć zwiększone wpisowe, o którym coraz częściej spekuluje się w padoku Formuły 1.

LKYSUNZ wyraża gotowość dołączenia do serii Grand Prix i bierze udział w specjalnym postępowaniu, prowadzonym przez FIA. Ekipa rywalizuje o miejsce w stawce z Andretti Global, Carlinem, Hitechem oraz Formula Equal.

W ostatnim czasie sugerowano, że niechętne dołączeniu do stawki nowych zespołów władze Formuły 1 wraz z obecnymi teamami, mogą doprowadzić do zwiększenia opłaty wpisowej z 200 do nawet 600 milionów dolarów.

Dyrektor generalny projektu LKYSUNZ - Benjamin Durand, przekonuje, że jego ekipa jest w stanie uregulować tak wysoką opłatę.

LKYSUNZ jest gotowe spełnić wymagania zespołów i wnieść opłatę w wysokości 600 milionów dolarów, mimo tego, że w obecnym cyklu regulaminowym wpisowe ma wynosić 200 milionów dolarów - zaznaczył Durand.

Nie możemy się już doczekać kontynuacji naszych pozytywnych rozmów z FIA i jesteśmy podekscytowani wsparciem finansowym naszych partnerów - dodał.

Proces wyboru nowych zespołów został zainaugurowany przez FIA w lutym bieżącego roku. Według nieoficjalnych doniesień faworytem organu zarządzającego pozostaje zgłoszenie Andrettiego, dzięki któremu w F1 pojawiłaby się marka Cadillaca należąca do koncernu General Motors.