Hamilton: Za nami bardzo wymagający piątek

Brytyjczyk wierzy w powrót do konkurencyjnej formy: "Damy z siebie wszystko".
22.09.2315:01
Nataniel Piórkowski
679wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton określił treningi przed Grand Prix Japonii mianem bardzo wymagających.

Siedmiokrotny mistrz świata uzyskał w FP2 odległy, czternasty rezultat. Kierowca Mercedesa miał wyraźne problemy za kierownicą bolidu W14 i nie był w stanie dotrzymać tempa zespołowemu koledze - George'owi Russellowi.

Za nami bardzo wymagający dzień. Brakowało mi pewności siebie i to przyczyniło się do naszych problemów - potwierdził zawodnik z angielskiego Stevenage.

Ciężko było mi dzisiaj znaleźć odpowiedni balans. Próbowaliśmy wszystkiego, co tylko się dało, ale nie byliśmy w stanie uporać się z trudnościami przed końcem drugiego treningu. Opony szybko się przegrzewały a to sprawiło, że zakończyliśmy dzień z pokaźną stratą w tabeli - dodał.

Pomimo rozczarowań z pierwszego dnia GP Japonii, Hamilton jest przekonany o powrocie do konkurencyjnej formy w dalszej części weekendu.

Wiemy, że dzisiaj wieczorem czeka nas sporo pracy ukierunkowanej na poprawę osiągów. Wierzę, że stać nas na dokonanie postępów. W tym sezonie miewaliśmy już podobne, trudne piątki a mimo tego w sobotę wracaliśmy do gry. Zobaczymy, czy uda nam się to powtórzyć w ten weekend.

Możecie być pewni tego, że damy dzisiaj z siebie wszystko, aby jutro znaleźć się na wyższym poziomie - zadeklarował czterokrotny zwycięzca Grand Prix w kraju kwitnącej wiśni.