Horner: McLaren to nasz najbardziej konsekwentny rywal w F1

Z kolei Verstappen sądzi, że to team z Woking dysponuje najmocniejszym składem kierowców.
17.10.2313:27
Nataniel Piórkowski
614wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull traktuje McLarena jako najbardziej konsekwentnego rywala w Formule 1 - przyznał Christian Horner.

W początkowej fazie sezonu świetną serią występów popisał się Fernando Alonso z Astona Martina. Sytuacja za Red Bullem diametralnie zmieniła się latem, gdy McLaren zadebiutował na torze z zupełnie nowym pakietem aerodynamicznym konstrukcji MCL60.

Od tego czasu kierowcy stajni z Woking coraz częściej angażują się w walkę o miejsca na podium, licząc, że niespodziewane zwroty akcji zapewnią im szansę na wywalczenie dla ekipy pierwszego zwycięstwa od niespodziewanego triumfu z GP Włoch 2021.

Horner podkreśla: Na przestrzeni czterech czy pięciu ostatnich wyścigów widzieliśmy wiele przetasowań, ale z całą pewnością McLaren stał się bardziej konsekwentny - w zasadzie najbardziej konsekwentny pod względem rywalizacji na torze.

Wykonują kawał dobrej roboty a ich kierowcy notują znakomite występy. Szczególnie Oscar, dla którego jest to debiutancki sezon - dodał Brytyjczyk.

Opinię Hornera podziela trzykrotny mistrz świata - Max Verstappen, który sądzi, że to McLaren dysponuje obecnie najmocniejszym składem kierowców.

Jako zespół są prawdopodobnie najbardziej konsekwentni w porównaniu do pozostałych rywali. Myślę, że mają obecnie najlepszy skład kierowców. Działają naprawdę dobrze. Końcówka tego roku będzie z całą pewnością bardzo interesująca, ale nie mogę się też już doczekać przyszłego sezonu. Jestem bardzo ciekawy, gdzie wszyscy będą się wtedy znajdować.