Vowles: Decyzja w sprawie Sargeanta zapadnie po zakończeniu sezonu

Williams chce dać Amerykaninowi maksymalnie dużo czasu na poprawę regularności.
17.10.2314:04
Nataniel Piórkowski
352wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams nie podejmie decyzji w sprawie przyszłości Logana Sargeanta przed końcem sezonu 2023.

O ile team z Grove jest pewny zatrzymania u siebie Alexa Albona, drugi z wyścigowych foteli na nadchodzące mistrzostwa pozostaje nieobsadzony.

Amerykanin, który kończy debiutancki sezon w Formule 1, nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu a dodatkowo często komplikował swoją sytuację kosztownymi błędami i kraksami.

Vowles zaznacza jednak, że decyzja o ewentualnym kontynuowaniu współpracy z Sargeantem zapadnie dopiero po finałowym wyścigu w Abu Żabi.

Podejrzewam, że dojdzie dojdzie do tego po zakończeniu sezonu. Sądzę, że jest już jasne to, w jakim kierunku zmierza nasz projekt. Logan ma konkretne cele i błędem byłoby zmieniać punkt, w którym podejmiemy decyzję. Tak więc mówimy o końcu tego roku.

Brytyjczyk podkreśla, że Sargeant musi zredukować błędy, aby regularnie prezentować konkurencyjne tempo.

Rozmawiamy co najmniej raz w tygodniu, jeśli nawet nie kilka razy. Logan ma tempo. To coś, czego nie bylibyśmy w stanie sami poprawić lub zbudować. Jest jednak tak, że gdy pojawia się krytyczny moment, w występy Logana wkradają się elementy braku spójności, które czasem prowadzą do incydentów.

Vowles przypomniał także, że ze względu na ograniczenia w przeprowadzaniu testów, Sargeant miał tylko półtora dnia na przygotowanie się do pierwszego startu w Formule 1.

Zaznaczyłem to publicznie - mamy obowiązek inwestowania w naszych początkujących kierowców. Logan wskoczył do kokpitu, ale zapewniliśmy mu minimalny przebieg testowy. Jestem przyzwyczajony do poziomu 30 tysięcy a nie 850 kilometrów.

Chcielibyśmy jednak oglądać stały postęp. Musimy koncentrować się na utrzymaniu regularności, która jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty.