Norris: Nie żałuję podpisania nowej umowy z McLarenem

Brytyjczyk zdefiniował swoją przyszłość na krótko przed transferem Hamiltona do Ferrari.
24.02.2411:48
Mateusz Szymkiewicz
1440wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris przyznał, że nie żałuje podpisania nowego kontraktu z McLarenem mimo wakatu, który utworzył się w Mercedesie na sezon 2025.

Brytyjczyk podczas zimowej przerwy zawarł nowe porozumienie ze stajnią z Woking, które ma gwarantować mu posadę co najmniej do 2027 roku. Kierowca zdecydował się na ten krok nie mając lepszych alternatyw na rynku, jednakże kilka dni później ogłoszono transfer Lewisa Hamiltona do Ferrari na sezon 2025, co odwróciło sytuację na rynku o 180 stopni.

Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział Lando Norris, zapytany o nowy kontrakt z McLarenem. Mogłem poczekać, posiadałem wybór. Wiedziałem, że na mojej drodze mogą pojawić się pewne możliwości. Wiedziałem jakimi ofertami dysponowałem na tamten moment lub w zeszłym roku. Wiedziałem też co może wydarzyć się w tym sezonie lub kolejnych. Z mojej strony niczego nie żałuję.

Jestem pewny możliwości mojego zespołu oraz tego, co możemy wspólnie osiągnąć w przyszłości. Czuję satysfakcję, że znajduję się w tym miejscu. Z pewnością będę dużo szczęśliwszy osiągając cele, które wspólnie sobie założyliśmy. Chcę cieszyć się obecnością wśród tych ludzi. Od zawsze są wielką częścią mojego życia. Ważne jest, by poprawić się jako zespół oraz wzajemnie na siebie naciskać. Każdy z nas jest w stanie zrealizować cel o wejściu na szczyt Formuły 1.

Autosport podkreśla, że Norris porozumiał się z McLarenem w sprawie nowego kontraktu na długo przed oficjalnym komunikatem z końcówki stycznia. Tym samym umowa nie została zawarta na etapie finalizowania transferu Hamiltona do Ferrari, co mogłyby sugerować zbliżone terminy oświadczeń.