Plooij: Steiner oczekiwał udziałów w zespole Haasa

Włoch gotowy był przyprowadzić sponsora deklarującego wielomilionowe wsparcie.
26.02.2409:32
Mateusz Szymkiewicz
1587wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz holenderskiego Ziggo Sport - Jack Plooij, informuje, że Gunther Steiner oczekiwał udziałów w zespole Haasa.

Na początku roku Włoch utracił stanowisko szefa stajni z Kannapolis, które pełnił przez osiem lat. Oficjalnie umowa Steinera nie została przedłużona przez właściciela Gene Haasa, a powodem miały być rozbieżne wizje na dalsze prowadzenie ekipy.

Jak informuje Jack Plooij z Ziggo Sport, który rozmawiał z Guntherem Steinerem, Włoch oczekiwał przekazania udziałów w zespole Haasa, w zamian oferując wielomilionowe wsparcie nowego sponsora.

Rozmawiałem z Guntherem na początku tygodnia, jednakże nie pozwolono nam zapytać jak wyglądała sytuacja z Haasem i co by zrobił - powiedział Plooij na antenie Ziggo Sport. Mimo to wkrótce [Steiner] wysłał mi wiadomość, w której pozwolił mi ujawnić co naprawdę się wydarzyło. Gunther znalazł sponsora, który deklarował wsparcie na poziomie 20 milionów. Mimo to przekazał Gene Haasowi, że oczekuje udziałów w zespole oraz kontynuowania współpracy. Haas nie wyraził na to zgody, więc Steiner postanowił odejść.

Jak potwierdzono w piątek, Steiner pozostanie w padoku F1 podczas wybranych wyścigów tegorocznego sezonu w roli eksperta. Włoch zaliczy debiut na antenie niemieckiego RTL podczas Grand Prix Bahrajnu, natomiast w Australii podejmie się współpracy z Channel 10.