Leclerc i Hamilton podekscytowani potencjalną współpracą z Newey'em

Jednym z głównych tematów w Miami jest odejście brytyjskiej legendy z RBR.
03.05.2413:52
Mateusz Zimmermann
693wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc i Lewis Hamilton w ciepłych słowach wypowiedzieli się na temat potencjalnego przejścia Adriana Newey'a do Ferrari.

Brytyjczyk tuż przed startem Grand Prix Miami zdecydował się zrezygnować z pracy na rzecz Red Bull Racing. Umowa inżyniera ze stajnią z Milton Keynes wygaśnie w pierwszym kwartale 2025 roku.

Uważa się, iż kolejnym przystankiem Newey'a będzie Ferrari. Według ustaleń włoskiej prasy, komunikatu w tej sprawie możemy spodziewać się już w następnym tygodniu.

Charles Leclerc pytany o potencjalne przejście 65-latka do Scuderii, odparł: Byłaby to wspaniała okazja, jesteśmy świetnym zespołem, bardzo dobrze sobie radziliśmy w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Mamy już niesamowicie utalentowanych ludzi. Dodanie Adriana do tej grupy byłoby świetne, nie wiem w jaką stronę on pójdzie, czas nam powie, ale byłaby to świetna okazja

Z kolei przyszły reprezentant Ferrari - Lewis Hamilton - na pytanie Jak bardzo chciałbyś pracować z Adrianem Neweyem?, odpowiedział: Bardzo!, by następnie dodać: Adrian Newey ma za sobą historię i naprawdę wielkie sukcesy. Wykonał niesamowitą pracę w całej swojej karierze. Z wiedzą, którą ma, będzie niezwykłym atutem.

Hamilton komentując sytuację Newey'a miał na twarzy bardzo szeroki uśmiech, co przez wielu dziennikarzy zostało odczytane, jakoby miał realną wiedzę na temat dalszej przyszłości inżyniera. Oni [Ferrari] mają świetny zespół, robią ogromne postępy, a ich samochód jest szybszy w tym roku. Mimo to praca z nim [Newey'em] byłaby przywilejem. Gdybym miał zrobić listę ludzi, z którym chciałbym pracować, Newey byłby absolutnie na szczycie. Każdy zespół byłby szczęśliwy, gdyby miał okazję z nim pracować.