Kovalainen nie porzucił myśli o starcie w rajdach

"Być może wrócę do tego tematu w przyszłości"
19.02.1014:27
Michał Sulej
1721wyświetlenia

Heikki Kovalainen przyznał, iż wciąż jest zainteresowany spróbowaniem swoich sił w rajdach, aczkolwiek tej zimy nie pozwoliły mu na to zobowiązania wobec Lotusa.

Fin zrezygnował ostatnio z występu w Rajdzie Arktycznym, który odbył się w jego ojczyźnie. W jego opinii mogło to zakłócić przygotowania do nowego sezonu Formuły 1 i byłoby to nie w porządku wobec Lotusa. Heikki nie porzucił jednak myśli o starcie w tej dyscyplinie motorspotu i na rajdowych trasach może pojawić się już tego lata.

Dostałem kilka ofert i miałem możliwość wyboru spośród kilku samochodów, w których mógłbym tam wystartować - niektóre z tych aut były naprawdę konkurencyjne - powiedział Kovalainen. Jednakże zajęłoby mi to dużo czasu - pojechać tam, zrobić rekonesans tras, a później wystartować w rajdzie. Potrzebowałem dodatkowego tygodnia, aby dobrze się przygotować. Czułem, że nie byłoby to w porządku. Wszyscy [w Lotusie] w tym czasie pracowali w Wielkiej Brytanii, a ja przez dwa tygodnie zajmowałbym się rajdami - to nie byłoby fair.

Podjąłem więc decyzję, że zrezygnuję z tego. Być może wrócę do tego tematu w przyszłości - zobaczymy, jakie będę miał możliwości latem lub w zimie. Jednak jeśli już uda mi się wystartować w rajdach, chciałbym odpowiednio się do tego przygotować i zobaczyć, co mogę tam osiągnąć.

Heikki wypowiedział się również na temat swojego rodaka - Kimiego Raikkonena i jego startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata: Myślę, że sobie poradzi. Jego dotychczasowe rajdy były bardzo trudne - startował na wymagających nawierzchniach, a jego konkurentami byli bardzo dobrzy kierowcy. Wydaje mi się, że jeszcze w tym sezonie może uzyskać kilka dobrych wyników - potrzebuje tylko nieco więcej czasu. Jest w dobrym zespole, dysponuje porządnym samochodem i ma świetnego pilota - kiedy te wszystkie czynniki zaczną ze sobą współgrać, będzie dobrze.

Źródło: Autosport.com