Wolff: Partnerstwo pomiędzy Mercedesem a Williamsem będzie korzystne

Austriak nie kryje zadowolenia z nawiązania współpracy ze stajnią z Grove
30.05.1313:03
Mateusz Szymkiewicz
1520wyświetlenia

Toto Wolff uważa, że nawiązanie współpracy pomiędzy Williamsem a Mercedesem, będzie korzystne dla obu stron.

Williams będzie w przyszłym roku czwartą ekipą w stawce, która będzie korzystać z silników Mercedesa, choć jest jeszcze możliwe, iż również Lotus postanowi nawiązać współpracę z producentem ze Stuttgartu. Toto Wolff ujawnił, iż jest zadowolony z takiego obrotu spraw, szczególnie, iż udało się wypełnić lukę po McLarenie, który od sezonu 2015 będzie korzystał z silników Hondy.

Dumne dziedzictwo Williamsa i zaangażowanie firmy, która dąży do technologicznej doskonałości, czyni z Mercedesa doskonałego partnera do długoterminowego dostarczania nowych układów napędowych - powiedział Wolff. Jest to doskonała okazja dla Mercedes-Benz High Performance Powertrains oraz Williamsa. Pozwala to nam na dostarczanie swoich jednostek w dalszej perspektywie co najmniej trzem zespołom, co w ramach nowych przepisów pozwala otworzyć nowe perspektywy do transferu technologii. Chcemy cieszyć się z sukcesów, które powinny pojawić się w nadchodzących latach.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

3
Kajt
31.05.2013 08:25
Mercedes w tym roku gra twardo, to mi się podoba :D Pokazują pazur, najpierw decyzjami kadrowymi, teraz ilością zespołów, którym będą dostarczać motory. Nieźle :D
Anderis
30.05.2013 05:58
@peter01 Nie mam pojęcia. Wolffowi na pewno zależało na dobrej umowie silnikowej dla Williamsa. Wszak wciąż posiada tam spory pakiet akcji, a taka umowa na pewno ma wpływ na ich cenę.
peter01
30.05.2013 05:56
[quote]Wolff: Partnerstwo pomiędzy Mercedesem a Williamsem będzie korzystne[/quote] Czemu na myśl przyszedł mi Sam Bird?