Renault potwierdzi kolejnego klienta w ciągu kilku najbliższych dni

Francuski producent ponadto podziękował Williamsowi za niespełna dwuletnią współpracę
30.05.1313:34
Mateusz Szymkiewicz
2573wyświetlenia

Renault potwierdziło, że w ciągu kilku najbliższych dni potwierdzi kolejnego klienta, który będzie korzystał z ich jednostek w sezonie 2014.

Dzisiaj ekipa Williams potwierdziła przejście od sezonu 2014 na jednostki Mercedesa, kończąc tym samym niespełna dwuletnią współpracę z Renault. Francuski producent w oficjalnym oświadczeniu podziękował stajni z Grove za tą współpracę, a także poinformował, iż wkrótce potwierdzi kolejnego klienta, który będzie korzystał z jego silników.

Jako Renault Sport F1 wielokrotnie mówiliśmy, iż jesteśmy gotowi dostarczać nasze silniki pięciu zespołom, ale to kłóciłoby się ze zdrowym rozsądkiem, możliwościami ekonomicznymi i zasobami w fabryce - powiedział Jean-Michel Jalinier, prezydent Renault Sport F1. Trzy lub cztery zespoły są dla nas idealne, więc odejście Williamsa normalizuje sytuację i sprawia, iż niektóre rzeczy staną się jaśniejsze. Ogłosimy następny zespół w ciągu kilku kolejnych dni, przed końcem czerwca.

Renault na razie potwierdziło na przyszły rok tylko trzy ekipy. W sezonie 2014 z V6 francuskiego producenta, będą korzystać Caterham, Red Bull Racing oraz Scuderia Toro Rosso. Czwartym zespołem najprawdopodobniej zostanie Lotus, choć mówi się ostatnio o przejściu przez stajnię z Enstone na silniki Mercedesa lub Ferrari.

Źródło: gpupdate.net

KOMENTARZE

4
SirKamil
31.05.2013 06:20
Warto pamietać, ze Enstone jest zespołem roboczym Renault i nie płaci pełnej stawki za silniki.
sasza82
31.05.2013 10:14
Ja bym tego w 100% nie był pewny, bo 3-5mln drogą nie chodzi...nawet jeśli budżet Lotusa jest stosunkowo duży, to zadłużenie Ekipy karze patrzeć na koszty szczególnie uważnie. No chyba,że toczą się podchody za kurtyną i Lotus mimo wszystko chce ugrać jakiś rabat. Być może początkowe ceny jednostek miały na celu pozostanie przy 3-4 klientach...
L00Kass
31.05.2013 09:46
Enstone = Renault, nie wyobrażam sobie innej opcji.
Carolius
31.05.2013 08:54
:D Pewnie będzie to Lotus :) Inną realną opcją dla Lotusa jest Ferrari. Z wypowiedzi Merca można wnioskować, że mają już pełny squad ;)