Lopez zdominował pierwszy wyścig WTCC w Szanghaju

Tytuł wśród producentów na dwie rundy przed końcem sezonu zdobył Citroen
27.09.1518:40
Mateusz Szymkiewicz
2124wyświetlenia

Jose Maria Lopez umocnił się na pozycji lidera Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, odnosząc już ósme zwycięstwo w tym sezonie na torze w Szanghaju.

Argentyńczyk do pierwszego wyścigu startował z pole position i prowadził w nim od startu do mety, przyczyniając się do zdobycia już teraz drugiego tytułu wśród producentów dla Citroena. Podium uzupełnili partnerzy 32-latka, Yvan Muller oraz Sebastien Loeb.

Bardzo dobry wynik dla Łady wywalczył Nicky Catsburg, który zameldował się na mecie na czwartej lokacie. Na kolejnych pozycjach dojechali Mehdi Bennani, Norbert Michelisz, Tiago Monteiro, Hugo Valente oraz Stefano D'Aste. Jako dziesiąty został sklasyfikowany Ma Qing Hua, który jadąc na drugiej lokacie wycofał się z dalszej rywalizacji cztery okrążenia przed końcem ze względu na usterkę mechaniczną.

Pierwszego wyścigu nie ukończyło wielu kierowców ze względu na spory karambol w pierwszym zakręcie, w który byli uwikłani między innymi obaj zawodnicy ROAL Motorsport - Tom Chilton oraz Tom Coronel czy Rob Huff.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
17Nicolas Lapierre (47)LADA Vesta WTCC16
Pole position: Jose Maria Lopez - 1:49,447 (+5 pkt.)Najszybsze okrażenie: Jose Maria Lopez - 1:52,401 na 0 okrążeniu
P4 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Sebastien Loeb (+2 pkt.)P5 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Yvan Muller (+1 pkt.)P2 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Ma Qing Hua (+4 pkt.)P3 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Nick Catsburg (+3 pkt.)