Hembery: Opony na sezon 2017 powinni sprawdzić czołowi kierowcy

Dyrektor działu motorsport Pirelli ujawnił również, iż FIA nie podpisała nowej umowy na dostawy
16.01.1611:34
Mateusz Szymkiewicz
1006wyświetlenia


Paul Hembery przyznał, że chce, aby opony na sezon 2017 przetestowali czołowi kierowcy.

W najbliższym czasie na torze Paul Ricard zostanie zorganizowana sesja testowa, podczas której Red Bull, Ferrari i McLaren będą sprawdzali deszczowe ogumienie Pirelli. Mimo to ekipy z Maranello oraz Woking zdecydowały się postawić na rezerwowych zawodników i jak teraz przyznał Paul Hembery, podczas kolejnej sesji, która jest planowana po zakończeniu obecnego sezonu i mają podczas niej zostać sprawdzone opony na 2017 rok, chce, by wzięli w niej udział czołowi kierowcy.

Przed nami stoją duże zmiany i chcemy mieć jak najlepsze zespoły oraz kierowców, którzy wypróbują nowe produkty - powiedział dyrektor działu motorsport Pirelli. Dwa lub trzy czołowe zespoły to coś czego potrzebujemy. One podniosą nasz poziom ponieważ są mistrzami świata. Chcemy testować w najszybszych bolidach i w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Hembery ujawnił również, że FIA do tej pory nie podpisała nowej umowy na dostawy opon przez Pirelli w latach 2017-2019. Nie przewidujemy żadnych problemów. Na razie mamy podpisany kontrakt z Ecclestone'em, na resztę później przyjdzie pora - zakończył Brytyjczyk.