James Allison zastąpi Paddy'ego Lowe'a w Mercedesie?

Aktualny szef ds. inżynierii stajni z Brackley łączony jest z przejściem do Ferrari
18.11.1613:52
Mateusz Szymkiewicz
1484wyświetlenia


Spekuluje się, iż James Allison dołączając do Mercedesa mógłby przejąć obowiązki Paddy'ego Lowe'a.

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, iż był dyrektor techniczny Ferrari odrzucił propozycje pracy od Renault, Williamsa oraz Red Bulla, by dołączyć do Mercedesa. W przedstawionych raportach nie było jednak sprecyzowane jaką dokładnie rolę miałby objąć Allison, lecz spekuluje się, iż Brytyjczyk mógłby zastąpić w ekipie Paddy'ego Lowe'a.

Lowe jest obecnie szefem do spraw inżynierii Mercedesa i 54-latek zapytany przez BBC o możliwość dołączenia do Ferrari odpowiedział kategorycznym nie, choć nie zaprzeczył, iż umowa z jego aktualnym pracodawcą może niebawem wygasnąć. Brytyjczyk zapytany także, czy chciałby w przyszłości podjąć się pracy w stajni z Maranello, dodał: Nie mogę na to odpowiedzieć.

Z kolei Toto Wolff, który dzieli z Lowem obowiązki szefa Mercedesa, powiedział: Skończył się «sezon ogórkowy» wśród kierowców, więc zaczął się odnośnie personelów. Paddy to świetny facet, był częścią naszych sukcesów i odegrał w nich bardzo ważną rolę. To jasne, iż ludzie rozmawiają na temat kontraktów, lecz media to nie miejsce do dyskusji na ich temat.

KOMENTARZE

1
kusza
18.11.2016 01:07
" Paddy to świetny facet, był częścią naszych sukcesów..." - byl?