Haas zachowa oznaczenia Rich Energy podczas GP Wielkiej Brytanii

Część inwestorów producenta napojów stara się uratować współpracę z zespołem.
11.07.1916:23
Mateusz Szymkiewicz
1217wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że zespół Haas utrzyma oznaczenia Rich Energy podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii.

W środę producent napojów energetycznych poinformował za pośrednictwem Twittera, że umowa o sponsoring tytularny stajni z Kannapolis zostanie zakończona ze skutkiem natychmiastowym. Jak powód podano rozczarowujące osiągi bolidu VF-19, który miał stanowić konkurencję dla Red Bulla, a w wyścigu w Austrii prezentował tempo niemal na poziomie Williamsa.

Okazuje się, że komunikat Rich Energy został wystosowany przez prezesa koncernu - Williama Storey'a, który nie ma uprawnień do podejmowania samodzielnych decyzji w tak ważnych kwestiach. Współpracę z Haas F1 Team starają się uratować pozostali udziałowcy, czyli Robert Lee, Charlie Simpson, Neville Weston oraz Lloyd Tunicliffe. W pomoc ma być zaangażowany również Justin King, w przeszłości stanowiący część zespołu Manor.

Chciałbym wam powiedzieć coś więcej, dlatego mam nadzieję, że respektujecie mój wybór - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Nie chciałbym postawić kogokolwiek w trudnej sytuacji. Nie mogę nic powiedzieć na ten temat. Będą oni [Rich Energy] obecni na naszym bolidzie w ten weekend, dopiero później postaramy się uporządkować resztę spraw. Porozumienie komercyjne nie pozwala mi o tym rozmawiać.