Kubica sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w GP Niemiec

Sędziowie doliczyli 30 sekund do końcowego rezultatu kierowców Alfy Romeo.
28.07.1920:57
Mateusz Szymkiewicz
11295wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi otrzymali karę doliczenia 30 sekund do końcowego rezultatu wyścigu o Grand Prix Niemiec. Tym samym na dziesiąte miejsce awansował Robert Kubica.

Kierowcy Alfy Romeo na starcie zmagań na Hockenheim korzystali z niedozwolonych danych dotyczących pracy sprzęgła. Nieprawidłowości zostały wykryte podczas kontroli po wyścigu przez komisarza technicznego, który natychmiastowo złożył zawiadomienie do sędziów.

Jak poinformowano, FIA zdecydowała się doliczyć 30 sekund do wyników Grand Prix Niemiec siódmego na mecie Kimiego Raikkonena oraz ósmego Antonio Giovinazziego. W tej sytuacji na siódme miejsce przebił się Romain Grosjean, ósme Kevin Magnussen, dziewiąte Lewis Hamilton, natomiast dziesiąte Robert Kubica.

Polak przekroczył linię mety jako dwunasty i decyzja sędziów o ukaraniu reprezentantów Alfy Romeo oznacza, że przebił się na pozycję dającą mu pierwszy punkt w sezonie, a także ekipie Williamsa. Dla Kubicy to także pierwszy finisz w czołowej dziesiątce od Grand Prix Abu Zabi 2010.