Alain Prost został dyrektorem niewykonawczym Renault

Póki co nie jest jasne jakie przełożenie na funkcjonowanie zespołu będzie miała ta decyzja.
30.07.1907:52
Mateusz Szymkiewicz
1781wyświetlenia
Embed from Getty Images

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 - Alain Prost, został potwierdzony jako nowy dyrektor niewykonawczy zespołu Renault.

Francuz jest zaangażowany w życie stajni z Enstone od sezonu 2016, gdy ta została reaktywowana na bazie Lotusa. 64-latek pełnił funkcję doradcy, natomiast przed kilkoma miesiącami został włączony w skład zarządu, w którym zastąpił Thierry'ego Bollore.

Jak potwierdzono, Prost został awansowany na stanowisko dyrektora niewykonawczego Renault. Były kierowca F1 otrzymał identyczną funkcję, jaką przed śmiercią pełnił Niki Lauda w Mercedesie. Do obowiązków Austriaka należało pośredniczenie między zespołem Formuły 1 a zarządem koncernu w Stuttgarcie.

Póki co nie jest jasne, czy nowe stanowisko powierzone Prostowi wpłynie na codzienne funkcjonowanie zespołu. Aktualnie szefem Renault jest Cyril Abiteboul, prezesem Jerome Stoll, szefem ds. finansów Thierry Cognet, natomiast dyrektorem Gerard Lopez z ramienia Genii. Były właściciel Lotusa pozostał w zespole jako mniejszościowy udziałowiec.