GP Włoch pozostanie na Monzy co najmniej do 2024 roku

W sezonie 2022 tor będzie świętował stulecie istnienia.
05.09.1900:21
Nataniel Piórkowski
873wyświetlenia


Monza pozostanie areną Grand Prix Włoch co najmniej do sezonu 2024.

Ogłoszenie porozumienia z władzami legendarnego toru było od kilku tygodni czystą formalnością. Warunki komercyjne porozumienia zostały ustalone już kilka tygodni temu. W ostatnich dniach władze F1 finalizowały jedynie ustalenia dotyczące detali umowy.

Dzięki niej Monza zapewniła sobie prawa do organizacji wyścigu F1 w stulecie swego istnienia. Jubileuszowy wyścig przypadnie na rok 2022.

Dyrektor generalny F1 - Chase Carey, powiedział: Jesteśmy zadowoleni z osiągnięcia porozumienia z ACI, które gwarantuje, że Grand Prix Włoch pozostanie częścią kalendarza Formuły 1 co najmniej do sezonu 2024. To jedno z czterech Grand Prix, które wchodziły w skład grafiku inauguracyjnej edycji naszych mistrzostw są rozgrywane do tej pory.

Ten obiekt to historia, prędkość i pasja - te słowa wszyscy kojarzą właśnie z Monzą. To Grand Prix jest naprawdę wyjątkowe, zupełnie tak jak unikalne jest podium, na którym dekorowani są tu najlepsi na mecie kierowcy - dodał Amerykanin dziękując organizatorom wyścigu za owocne negocjacje.