Verstappen i Gasly wyruszą do wyścigu na Monzy z końca stawki

W bolidach obu kierowców znajdzie się najnowsza ewolucja silnika Hondy.
05.09.1912:59
Nataniel Piórkowski
875wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen i Pierre Gasly wyruszą do wyścigu o Grand Prix Włoch z końca stawki, po tym jak w ich bolidach znajdą się nowe silniki Hondy.

Japoński producent zdecydował się na wprowadzenie jednostki na dwóch szybkich torach, zwiększając tym samym swoje szanse na osiągnięcie mocnych wyników na preferowanych przez Red Bulla torach w Singapurze i Meksyku.

Na Spa czwarta ewolucja silnika została zamontowana w bolidach Alexa Albona (RBR) i Daniiła Kwiata (STR). Podczas GP Włoch wyposażone zostaną w nią konstrukcje należące do Maxa Verstappena i Pierre'a Gasly'ego.

Dyrektor techniczny Hondy - Toyoharu Tanabe, powiedział: Planujemy, że w trakcie tego weekendu użyjemy czwartej ewolucji naszego silnika w czterech bolidach. Gasly i Verstappen otrzymają kary cofnięcia na starcie, które zepchną ich na koniec stawki. Wierzymy jednak, że wciąż będą mieć szansę na konkurencyjny występ w niedzielnym wyścigu.

Na Spa zebraliśmy wiele użytecznych danych, które wykorzystaliśmy do dostosowania ustawień jednostki napędowej i lepszej kalibracji silnika przed rywalizacją na Monzy. Postaramy się zmaksymalizować potencjał czwartej ewolucji i dowieźć do mety kolejny pozytywny wynik, utrzymując impet zyskany na Spa.