Panthera potwierdza zainteresowanie miejscem w F1

Mimo to Ross Brawn jest gotowy przyjąć nowych uczestników najwcześniej w 2022 roku.
16.09.1915:41
Mateusz Szymkiewicz
1580wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół identyfikowany jako Panthera potwierdza zainteresowanie miejscem w stawce Formuły 1 od 2021 roku.

Pod koniec letniej przerwy pojawiły się informacje, jakoby nowa ekipa zamierzała ubiegać się o prawo do startów w F1. Zespół zarejestrowany jako Panthera Team Asia F1 ma dysponować bazą niedaleko toru Silverstone, a także miał zatrudnić pierwszych inżynierów.

Ponadto nowy podmiot chce funkcjonować na identycznej zasadzie co Haas, który kupuje gotowe podzespoły od Ferrari, a także projektuje i produkuje bolidy u Dallary. Uważa się, iż Panthera mogłaby nawiązać taką relację z zespołem Renault

Przywitałbym ich tutaj - odpowiedział Franz Tost, szef Toro Rosso, zapytany o możliwość dołączenia Panthery do stawki Formuły 1.

Twórcami projektu mają być Benjamin Durand - niegdyś zaangażowany w SMP Racing konkurujące w Długodystansowych Mistrzostwach Świata - a także Michael Orts. Według Auto Bild, francuski prawnik był odpowiedzialny za niedoszły projekt China F1 Racing Team.

Naszym celem jest Formuła 1 w 2021 roku - potwierdza Benjamin Durand.

Mimo to szef serii do spraw sportowych - Ross Brawn, przyznał, iż nie jest zwolennikiem przyjmowania nowych uczestników przed 2022 rokiem. Mamy zaskakująco dużo zespołów zainteresowanych dołączeniem. Mimo to powtarzamy im: «Najpierw wprowadźmy nowe przepisy i ustabilizujmy sytuację, dopiero potem zacznijmy rozglądać się za nowymi ekipami».