Seidl: Musimy zmienić pewne koncepty bolidu przed sezonem 2020

Szef McLarena nie obawia się, że zespół straci tym samym w najmocniejszych obszarach.
17.10.1915:21
Mateusz Szymkiewicz
1630wyświetlenia
Embed from Getty Images

Andreas Seidl uważa, że McLaren musi zmienić pewne koncepty przyszłorocznego bolidu, jeżeli chce zmniejszyć stratę do czołówki.

Stajnia z Woking jest czwartą siłą w sezonie 2019, dysponując sporą przewagą nad kolejnym Renault. Mimo to podjęcie skutecznej walki z Mercedesem, Ferrari oraz Red Bullem wciąż pozostaje nierealne, co Andreas Seidl zamierza stopniowo zmieniać.

Jak przyznał szef McLarena, zespół chce zmodyfikować kluczowe obszary przyszłorocznego bolidu, by móc zbliżyć się do pierwszej trójki mistrzostw świata. Seidl podkreśla, że zamierza obrać takie podejście mimo ostatniego roku obowiązywania aktualnych przepisów.

Nie nazwałbym tego radykalną zmianą, ale nasza strata do czołowej trójki przy tych regulacjach wymaga od nas, byśmy spróbowali dużego kroku. To oznacza, że musimy zmienić pewne koncepty w bolidzie - powiedział Andreas Seidl. Traktujemy to jako szansę. Nasz cel jest jasny. Chcemy wykonać krok naprzód, by znaleźć się w punkcie przejściowym między naszą obecną pozycją, a tą, w której jest czołowa trójka. To byłby nasz kolejny duży sukces.