Pat Fry wzmocni wkrótce dział techniczny Renault

Francuska ekipa poszerza kadrę doświadczonych inżynierów przed sezonami 2020 i 2021.
02.11.1918:31
Nataniel Piórkowski
672wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pat Fry dołączy wkrótce do pionu technicznego Renault - donosi Jo Saward.

Na początku tego roku Fry odszedł z McLarena, gdzie nadzorował proces przygotowania konkurencyjnego bolidu MCL34. Brytyjczyk pełnił w ekipie rolę czysto konsultacyjną, przed zatrudnieniem Jamesa Keya.

Nie wiadomo jeszcze, jaką konkretnie funkcję w Renault obejmie Fry. Ceniony inżynier ma współpracować z dyrektorem technicznym stajni - Nickem Chesterem i dyrektorem wykonawczym - Marcinem Budkowskim.

W piątek francuska stajnia ogłosiła wprowadzenie zmian w kadrze zarządzającej departamentem aerodynamicznym, podkreślając przy tym, że poszukuje cenionego lidera o silnej reputacji, który będzie w stanie skutecznie nadzorować rozwój przyszłych bolidów.

Fry może być uważany za taką osobę. Brytyjczyk rozpoczął karierę w Formule 1 1987 roku, jako współpracownik Pata Symondsa w Benettonie. Następnie dołączył do McLarena, z którym był związany aż do sezonu 2010. Jego kolejnym przystankiem w serii Grand Prix było Ferrari, gdzie piastował stanowisko asystenta dyrektora technicznego a później także szefa do spraw inżynierii na torze.

Pod koniec 2014 Fry odszedł ze stajni z Maranello, aby dwa lata później zostać konsultantem technicznym Manora, a we wrześniu 2018 zasilić dział techniczny McLarena jako dyrektor do spraw inżynierii.