Russell: Wątpię, by Williams wrócił do środka stawki w sezonie 2020

Brytyjczyk skomentował również debiutanckie mistrzostwa w swoim wykonaniu.
16.12.1919:47
Mateusz Szymkiewicz
1411wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell przyznał, że ma bardzo duże wątpliwości, czy Williams będzie w stanie wrócić do środka stawki w sezonie 2020.

Stajnia z Grove od dwóch lat jest pogrążona w głębokim kryzysie, co znajduje odzwierciedlenie w osiągach bolidów oraz wynikach na torze. Sezony 2018 oraz 2019 brytyjska ekipa ukończyła na ostatnich miejscach, natomiast w tym czasie zdobyła tylko osiem punktów.

Reakcją Williamsa były zmiany w pionie technicznym, które zgodnie z deklaracjami Claire Williams mają zaprocentować w przyszłości. Mimo to kierowca zespołu - George Russell, ma wątpliwości, czy pierwsze efekty będzie można dostrzec w 2020 roku.

Nigdy nie myślałem o tym w jakim miejscu mógłbym teraz być, gdybym ścigał się dla McLarena lub Mercedesa. To byłoby tylko frustrujące - powiedział 21-latek. Pogodziłem się ze swoim samochodem. Koniec końców muszę nim jeździć i robić w nim wszystko co w mojej mocy. Byłoby to zuchwałe, gdybym powiedział, że będziemy w środku stawki w kolejnym roku. Mógłbym tak stwierdzić, gdyby cała reszta stała w miejscu przez zimę.

Russell dodał, że mimo słabych wyników na torze cieszy go, iż ludzie w padoku potrafią docenić jego osiągi w sezonie 2019. Każdy tylko spogląda na wyniki i czuję się podobnie jako widz. Mimo to wiem jak byłem dobry, podobnie jest z Williamsem oraz Mercedesem. Tylko to się dla mnie liczy.