Izrael będzie starał się o organizację Grand Prix od sezonu 2021?

Uważa się, że dołączenie Nissanego do Williamsa jest częścią promocji projektu.
17.01.2008:06
Mateusz Szymkiewicz
656wyświetlenia


La Gazzetta dello Sport informuje, że Izrael mógł rozpocząć starania o organizację wyścigu Formuły 1 już w sezonie 2021.

W środę zespół Williams potwierdził w Tel Awiwie, że jego kierowcą testowym w nadchodzących zmaganiach będzie Roy Nissany. 25-latek, który współpracował z ekipą już podczas sesji poświęconej Pirelli po Grand Prix Abu Zabi, ma zapewniony udział w trzech piątkowych treningach oraz jeden dzień w trakcie testów.

Czuję się tak, jak gdybyśmy wszyscy umieścili flagę Izraela na mapie - powiedział Roy Nissany. Celem jest ścigać się w Izraelu w 2021 roku. Jazda tam byłaby moim marzeniem, przy 350 milinach osób podziwiających mój kraj w telewizji. Dla mnie to była długa podróż, niemal dwudziestoletnia. Formuła 1 nigdy nie była dla mnie marzeniem, tylko celem. Williams jest wspaniałym miejscem do nauki i jestem bardzo wdzięczny za podarowaną mi szansę.

Zdaniem La Gazzetta dello Sport, obecność Nissanego w Formule 1 może być częścią projektu pod tytułem Grand Prix Izraela. Włoska publikacja podaje, że nowy wyścig może stać się częścią kalendarza już w 2021 roku.

Nissany dołączył do Williamsa ze wsparciem finansowym zespołu Israel Start-Up Nation, który będzie konkurował w Tour de France. Jego założycielem jest Sylvan Adams, Kanadyjski oraz Izraelski miliarder. Szybki plan zakłada, że Roy będzie etatowym kierowcą F1 najwcześniej w 2021 roku. Oczywiście, należy pokonać kilka przeszkód, by mógł zostać wybrany jednym z dwóch zawodników - powiedział Adams.