Steiner: Gene sam podejmie decyzję o przyszłości swojego zespołu

"Nie wydaje mi się, że mógłbym zrobić zbyt wiele, aby go do czegoś przekonać".
16.01.2010:15
Nataniel Piórkowski
1469wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guenther Steiner przyznaje, że nie będzie w stanie wpłynąć na Gene Haasa, jeśli ten podjąłby decyzję o wycofaniu swego zespołu z Formuły 1.

Haas dołączył do stawki w 2016 roku. Nadrzędnym celem amerykańskiego biznesmena była promocja jego firmy zajmującej się produkcją obrabiarek.

Po trzech względnie udanych sezonach ekipa zanotowała jednak olbrzymi spadek formy i zakończyła ubiegłoroczne mistrzostwa na dziewiątym miejscu, pokonując tylko Williamsa.

Według Steinera to sam Haas musi przekonać siebie co do tego, czy nadal chce inwestować swoje pieniądze w zespół F1.

Ciężko jest powiedzieć, co mogłoby go przekonać. Wydaje mi się, że to Gene musi przekonać samego siebie. Tak to widzę.

To on ma najlepsze zrozumienie sytuacji. Nie wydaje mi się, że mógłbym zrobić zbyt wiele, aby go do czegoś przekonać. To on sam musi mieć pewność, że robi to, co mu odpowiada - że nadal chce przeznaczać pieniądze ze swojego budżetu marketingowego na inwestowanie w zespół.

Steiner nie ma złudzeń, że nowe przepisy nie sprawią, iż od 2021 roku Haas będzie w stanie włączyć się do walki o czołowe lokaty.

Gene jest dobrze zorientowany, więc gdybym powiedział mu, że w 2021 możemy wskoczyć na najwyższy stopień podium to mógłby wypalić: «Ten Steiner nie ma zielonego pojęcia o tym, co robi». Wtedy musiałbym się z nim zgodzić. Taki scenariusz jest po prostu nierealny.

Tak jak powiedziałem. Wciąż jest wiele otwartych kwestii. Nie wiem, czy Gene powinien już teraz podejmować decyzje w sprawie przyszłości.