Alpha Tauri przedstawiła konstrukcję AT01

Stajnia z Faenzy otwiera nowy rozdział w swej historii.
14.02.2020:34
Nataniel Piórkowski
5583wyświetlenia


Scuderia Alpha Tauri zaprezentowała tegoroczny bolid AT01.

Red Bull zdecydował się na rebranding swojej juniorskiej stajni, aby promować w ten sposób swoją markę odzieżową. Zmiana została formalnie zatwierdzona już w ubiegłym roku na mocy elektronicznego głosowania członków Komisji F1.

Przed oficjalną prezentacją na ścianie La Rinascente w Mediolanie, nad wejściem do butiku Alpha Tauri, został wyświetlony zegar odliczający czas do ujawnienia światu najnowszego modelu bolidu. Pod nim zawieszony został bolid okryty czarną zasłoną.

Wszelkie kurtyny opadły w piątek o 20:30. Wtedy to Scuderia Toro Rosso ostatecznie stała się Scuderią Alpha Tauri, otwierając nowy rozdział współpracy z Red Bullem z dobrze znanymi kierowcami: Daniiłem Kwiatem i Pierrem Gaslym.

Prezentacja zespołu odbyła się w Hangarze 7 - oficjalnej siedzibie Red Bulla. Nowe malowanie składa się z połączenia odcieni granatu i bieli. Całą osłonę silnika zajmuje duże logo marki Alpha Tauri, pod którym umieszczono tradycyjny logotyp Hondy w czerwonym kolorze.

Szef zespołu - Franz Tost niejednokrotnie podkreślał, że po konkurencyjnym zwieńczeniu sezonu 2019, celem na bieżący rok powinno być budowanie stabilnej i silnej pozycji ekipy w środku stawki. Austriak nie wykluczał nawet, że w sprzyjających okolicznościach jego team może stanąć przed szansą walki o piąte miejsce.w tabeli konstruktorów.

Nigdy nie mieliśmy na swoim pokładzie tak doświadczonych kierowców. Teraz wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jak konkurencyjny okaże się nasz bolid.

Mamy nadzieję, że postawimy dzięki niemu krok naprzód, ale cel jest jasny - chcemy spisać się lepiej i zakończyć ten sezon w czołowej piąte mistrzostw. Liczę na to, że Renault będzie w naszym zasięgu. To prosta sprawa - wszystko sprowadzi się do tego, kto zbudował lepszy bolid i kto dokona większych postępów w trakcie sezonu. Oby była to właśnie Alpha Tauri.