Ocon zachwycony po pierwszych testach Renault R.S.20

Francuz przyznał, że nigdy nie dysponował tak wysokim poziomem przyczepności.
19.02.2015:17
Mateusz Szymkiewicz
1404wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że nigdy nie dysponował tak wysokim poziomem przyczepności jak za kierownicą Renault R.S.20.

Francuz miał dziś drugą okazję sprawdzić najnowszy bolid stajni z Enstone. Po raz pierwszy zasiadł za jego kierownicą w poniedziałek podczas dnia filmowego, natomiast dziś przystąpił do oficjalnej sesji testowej na Circuit de Catalunya.

Ocon, który zeszły rok spędził jako tester Mercedesa, zapytany o różnice między bolidem niemieckiego producenta a tegoroczną konstrukcją Renault, odpowiedział: Zawsze będą pewne różnice. Ale szczerze mówiąc najbardziej zwróciłem uwagę na to, jak duży mamy poziom przyczepności. Kiedy przyjrzymy się najlepszym czasom, są one szybsze niż te sprzed roku z pierwszego dnia. Samochody po prostu ewoluują z roku na rok. Trudno o porównanie. Mimo to tak wielkiej przyczepności nie miałem okazji poczuć jeszcze nigdy dotąd.

Nie wiem czy to wynika z toru. Jeździłem w poniedziałek i nowe samochody są po prostu niesamowite, muszę to podkreślić. Nigdy nie jechałem tak szybko w pewnych zakrętach, odczucia są dobre. To ekscytujące, ponieważ mogę jeździć coraz szybciej. Zakładam, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy okrążeń. Ukończyliśmy nasz poranny program, co było fajne, Nie mieliśmy problemów. Bolid daje dobre odczucia już na samym starcie. Jest przewidywalny.

23-latek został również zapytany o swoją wysoką pozycję za kierownicą. Obserwatorzy obecni w Barcelonie zwrócili uwagę, że kask Ocona może wystawać ponad system Halo. Francuz zapytany o tę kwestię, dodał: Wszystko odbywa się legalnie i mam naprawdę dobrą pozycję w samochodzie. Wczoraj wykonałem test FIA z opuszczania kokpitu. Poradziłem sobie nieźle i czułem się dobrze.