Ferrari gotowe na szybkie porzucenie rozwoju modelu SF1000

Mattia Binotto zdradził, że decydujące będą wyniki w pierwszych wyścigach sezonu 2020.
02.03.2019:17
Mateusz Szymkiewicz
3141wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto ujawnił, że Ferrari jest gotowe porzucić rozwój SF1000, jeżeli strata do czołówki w pierwszych wyścigach sezonu 2020 okaże się zbyt duża.

Przedstawiciele stajni z Maranello potwierdzali w trakcie zimowych testów, że ich zespół zdecydowanie nie będzie dyktował tempa w nadchodzących mistrzostwach. Z kolei teraz pojawiły się deklaracje, że w obliczu rewolucji w przepisach od 2021 roku, Ferrari jest gotowe bardzo wcześnie przenieść wszystkie zasoby na kolejny bolid, jeżeli nie pojawi się szansa na tytuły.

Jak bardzo nadrabianie strat w 2020 roku wpłynie na model na sezon 2021? To dobre pytanie - powiedział Mattia Binotto. Uważam, że jest to kompromis, który należy znaleźć. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie sezonu i nie można go w całości poświęcić. Na samym starcie zamierzamy jak najmocniej naciskać, ponieważ będzie to czas na zrozumienie samochodu oraz jego słabych stron. Mam nadzieję, że będziemy mogli je wskazać jak najwcześniej.

Jeżeli po kilku wyścigach dostrzegę oraz zrozumiem, że nasza strata jest zbyt duża, wówczas być może rozważymy inny scenariusz. Mimo to teraz jest zbyt wcześnie. To było tylko kilka dni testów. Są rzeczy, którymi możemy zająć się w samochodzie, być może już wkrótce. W tej chwili zamierzamy realizować nasz plan, który zakłada sezony 2020 oraz 2021.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, zapytany o to, kiedy jego zespół zamierza przenieść koncentrację na sezon 2021, przyznał, że nie chce tego zrobić zbyt późno. Mamy gigantyczne zmiany w przepisach na 2021 rok. To będzie istotne jak wiele zasobów przeniesiemy na nowy samochód. Oczywiście, zakres nauki jest na samym początku stromy. Jeżeli popełnisz błąd i będziesz miesiące za innymi, wówczas możesz stracić pół sekundy. Jest to wyzwanie, któremu musieliśmy stawić czoła podczas dwóch ostatnich zmian regulacji i podobało nam się to.