Ecclestone: Vettel powinien rozważyć zbudowanie zespołu wokół siebie

Niemiec jest głównie łączony z możliwością startów dla Renault oraz McLarena.
13.05.2010:03
Mateusz Szymkiewicz
1165wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, iż Sebastian Vettel powinien podjąć się startów dla zespołu, który zbuduje wokół siebie i umożliwi mu walkę o tytuły w kolejnych latach.

We wtorek potwierdzono, że sezon 2020 będzie ostatnim dla Niemca w barwach Ferrari. Wśród opcji kierowcy na przyszłość głównie wymienia się zespoły Renault oraz McLaren, jednakże szef Mercedesa - Toto Wolff, przyznał, że jest gotowy rozważyć kandydaturę Vettela przed sezonem 2021.

Dla mnie jest to dosyć jasne, że jeżeli Vettel ma kontynuować starty, to musi znaleźć się w Mercedesie - powiedział Pedro de la Rosa, były kierowca Formuły 1. Z kolei Marc Surer dodał: Z punktu widzenia marketingu, to byłaby najciekawsza rzecz, jaka mogłaby się wydarzyć [Vettel w Mercedesie]. Gdybym stał na czele Mercedesa, powiedziałbym, że «Macie mu natychmiast przedstawić ofertę».

Zupełnie innego zdania jest były szef Formuły 1 oraz przyjaciel Vettela - Bernie Ecclestone. Brytyjczyk uważa, że 32-latek powinien rozważyć Renault lub McLarena i zbudować mistrzowski zespół. Szczerze mówiąc wolałbym pójść do zespołu, który nie jest ze ścisłej czołówki i spróbować wypracować tam jak najlepsze wyniki. Nie wiem jednak czy on tego chce. Nie widzę zbyt wielu powodów, dla których powinien iść do Mercedesa. Byłaby to absolutna wygrana dla zespołu, który jest teraz w fazie budowy. To byłoby dobre również dla niego, móc zrobić coś kompletnie nowego, tak jak w czasach Red Bulla.

Inną opcją, której nie można wykluczyć, jest odejście czterokrotnego czempiona z Formuły 1. Dzięki pandemii koronawirusa jest w stanie wieść normalne życie w swoim domu i być może zechce spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. McLaren lub Renault mogą nie być dla niego krokiem naprzód. Nie zostanie z nimi mistrzem świata w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat. Po dwóch sezonach nie wiem, czy chciałby dalej toczyć walkę - stwierdził Christian Danner.

Powrót Vettela do Red Bulla zdecydowanie wykluczył Helmut Marko, który potwierdził, że zespół koncentruje się na swoich aktualnych kierowcach. Sebastian chce teraz wszystko przemyśleć w spokoju. Wróci do wyścigów tylko wtedy, kiedy otrzyma ofertę interesującą ze sportowego punktu widzenia. Niestety, ale w Red Bullu nie jesteśmy na to gotowi. Mamy potencjalnego mistrza świata Maksa Verstappena. Kolejnym naszym kierowcą jest członek juniorskiego programu Alex Albon, który stale się poprawia.