Wolff: Mercedes tworząc skład musi myśleć długoterminowo

Szef zespołu jest przekonany, że Lewis Hamilton zdecyduje się podpisać nową umowę.
09.06.2012:01
Mateusz Szymkiewicz
1198wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff przyznał, że Mercedes finalizując skład kierowców na sezon 2021 musi myśleć długoterminowo.

Stajnia z Brackley zadeklarowała dalsze starty w Formule 1, mimo, że kontrakty jej kierowców wygasają z końcem tego roku. Koncentracja Mercedesa ma spoczywać na zatrzymaniu Lewisa Hamiltona, natomiast w kontekście drugiej posady wymienia się nazwiska Valtteriego Bottasa, George'a Russella, Estebana Ocona czy Sebastiana Vettela.

Toto Wolff zapytany przez Martina Brundle podczas rozmowy dla Sky Sports F1, czy Mercedes jest rozpieszczony ilością dostępnych talentów, odpowiedział: Tak, ale nie możemy podpadać w samozachwyt. Red Bull oraz Ferrari mają bardzo utalentowanych kierowców i uważam, że dokonane przez nich kombinacje są bardzo dobre. Musimy upewnić się, że nasza krótkoterminowa przyszłość będzie w dobrych rękach, a nie ma w tej chwili lepszych rąk niż te Lewisa. Musimy też wziąć pod uwagę długofalowe rozwiązania. To nie jest łatwa sytuacja, ale jesteśmy w dobrym miejscu.

Austriak ujawnił, że rozmowy z Hamiltonem jeszcze nie ruszyły, ale spodziewa się, że łatwo dojdzie do porozumienia z sześciokrotnym czempionem. Utrzymujemy regularny kontakt. Byliśmy w różnych częściach świata, jednakże mieliśmy na radarze bieżące wydarzenia. W tej chwili Lewis wraca do Europy i zastanowimy się co musimy zrobić. Jesteśmy razem od ośmiu lat i nie musimy na nowo wymyślać kontraktów. Mamy dobrą bazę i wierzę, że możemy osiągnąć punkt kulminacyjny dosyć szybko.