LGdS: Michael Latifi jest faworytem do przejęcia Williamsa

Oprócz Kanadyjczyka o stajnię z Grove mają walczyć Dmitrij Mazepin i Chanoch Nissany.
10.06.2012:19
Mateusz Szymkiewicz
1183wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Michael Latifi jest faworytem do przejęcia kontroli nad zespołem Williams.

Stajnia z Grove przed dwoma tygodniami potwierdziła, że po rozstaniu z tytularnym sponsorem ROKiT poszukuje nowego inwestora, który przejmie cały zespół lub większościowy pakiet udziałów. Według La Gazzetta dello Sport, najkonkretniejszą ofertę miał złożyć ojciec Nicholasa Latifiego, tegorocznego kierowcy Williamsa.

Michael Latifi tuż po wybuchu pandemii koronawirusa udzielił pożyczki Williamsowi w wysokości 22 milionów euro pod zastaw historycznych samochodów. Ponadto Kanadyjczyk jest już udziałowcem McLarena. Kariera syna jest dla niego ważna, ale jego zainteresowanie sportem jest dużo szersze - uważa Mario Salvini, korespondent włoskiej publikacji.

Kolejnymi zainteresowanymi przejęciem brytyjskiego zespołu mają być Dmitrij Mazepin oraz Chanoch Nissany. Mazepin wspiera finansowo starty swojego syna Nikity, dwa lata temu walcząc o przejęcie Force India. Wówczas z pojedynku wyszedł górą Lawrence Stroll.

Z kolei Nissany jest byłym kierowcą testowym Minardi oraz biznesmenem działającym w Izraelu. Jego syn Roy jest tegorocznym testerem Williamsa, z którym ma zagwarantowany udział w piątkowych treningach. Według La Gazzetta dello Sport, rodzina Nissanych może liczyć na duże wsparcie finansowe w swoim kraju.