Ocon: Stać nas było na jeszcze lepszy wynik w kwalifikacjach

Francuz żałuje, że w Q3 nie miał do dyspozycji świeżego kompletu deszczowych opon.
12.07.2012:33
Nataniel Piórkowski
288wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon wierzy, że mógł powalczyć o jeszcze wyższe pole startowe, gdyby w Q3 miał do dyspozycji świeży komplet deszczowego ogumienia.

Francuz zakończył emocjonującą czasówkę na Red Bull Ringu na piątym miejscu. Zawodnik Renault nie jest jednak do końca usatysfakcjonowany tym wynikiem i przyznaje, że wspólnie z zespołem popełnił taktyczny błąd w wykorzystaniu dostępnej alokacji opon.

Od samego początku czułem się bardzo pewnie, ale w Q3 nie mieliśmy do dyspozycji świeżego kompletu ogumienia. Niestety użyliśmy dwóch zestawów deszczowych opon w Q1, co okazało się błędem. Z tego względu Q3 było dość ciężką sesją. Myślę, że stać nas było na nieco lepszy wynik.

Niezależnie od tego zaliczyliśmy świetną czasówkę. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Osiągi poprawiały się z okrążenia na okrążenie - każde przejechane przeze mnie kółko stało na wysokim poziomie.

Nie popełniliśmy żadnego błędu. W Q3 mogło być nieco lepiej, gdybyśmy mogli skorzystać ze świeżych opon. Może mielibyśmy szansę naciskać nieco mocniej, co dałoby nam trochę wyższą lokatę.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. To była bardzo pozytywna sesja. Cieszę się z miejsca w czołowej piątce, wywalczonego z moim nowym zespołem po tak długim okresie spędzonym z daleka od ścigania. Mam nadzieję, że zwieńczymy ten świetny weekend dużą zdobyczą punktową.