Soczi liczy na zorganizowanie GP Rosji przy pełnych trybunach

"Realizacja optymistycznego scenariusza jest uzależniona od rekomendacji, jakie otrzymamy".
12.07.2012:23
Nataniel Piórkowski
244wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grand Prix Rosji może odbyć się przy pełnych trybunach - nadzieję taką wyraził promotor imprezy Aleksiej Titow.

W tej chwili obserwujemy pozytywny trend w świecie sportu funkcjonującym po okresie kwarantanny - powiedział Titow w rozmowie z portalem Sport-Express.

Obecnie obowiązujące w Rosji przepisy dopuszczają obecnie, aby trybuny aren sportowych były zapełnione w maksymalnie 10 procentach. Od 1 sierpnia limit ten ma zostać zwiększony do 50 procent.

Wszystko to pozwala nam przygotowywać się do imprezy z dostępną maksymalną pojemnością trybun. Jednocześnie monitorujemy sytuację. Bezpieczeństwo zdrowotne fanów jest naszym największym priorytetem. Realizacja najbardziej optymistycznego scenariusza jest uzależniona od rekomendacji, jakie otrzymamy.

Zapytany o to, czy trudno będzie przekonać Liberty Media do planu zapełnienia trybun Sochi Autodrom, Titow odrzekł: Największym problemem nie jest przekonanie naszych kolegów z Formuły 1, ale ocena ryzyka na własnym podwórku i analiza poziomu bezpieczeństwa kibiców w trakcie wyścigu.

W partnerstwie z Liberty Media, przy wsparciu rządu Federacji Rosyjskiej, jesteśmy w stanie wcielić w życie nasz plan. W Austrii nie wykryto żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, więc jesteśmy optymistami.