Ferrari także wycofało apelację w sprawie Racing Point

Scuderia była ostatnim zespołem, który wyrażał chęć wyjaśnienia sprawy przed Trybunałem.
06.09.2018:18
Nataniel Piórkowski
620wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari jako ostatni z zespołów wycofało apelację w sprawie orzeczenia dotyczącego bolidów Racing Point.

Decyzja Scuderii ma związek z zatwierdzeniem przez zespoły zmian w przepisach Formuły 1, wprowadzających zakaz korzystania z technik inżynierii wstecznej przy projektowaniu bolidów na sezon 2021.

W komunikacie prasowym możemy przeczytać, iż Ferrari powiadomiło już Międzynarodowy Trybunał Apelacyjny o decyzji w sprawie wycofania odwołania wniesionego w sprawie ICA-2020-01-02-03-04.

W ostatnich tygodniach współpraca pomiędzy FIA, Formułą 1 i zespołami doprowadziła do powstania szeregu aktów - poprawek do regulaminu technicznego i sportowego, zatwierdzonych przez Komisję F1 oraz Światową Radę Sportu Motorowego a także dyrektyw technicznych, które wyjaśniają obowiązki każdego uczestnika mistrzostw świata w zakresie projektowania części bolidu oraz wdrażania procedur monitorowania, które zapewnią przestrzeganie zarówno litery jak i ducha przepisów.

Scuderia Ferrari wyraża uznanie dla szybkiego tempa, w jakim FIA i Formuła 1 skutecznie poradziły sobie z wyzwaniem zachowania fundamentalnego aspektu DNA tego wysoce konkurencyjnego sportu.