Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2021

Stajnia z Faenzy oficjalnie ogłosiła zatrzymanie Francuza w swoich szeregach.
28.10.2011:42
Mateusz Szymkiewicz
2071wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2021 - brzmi oficjalne oświadczenie zespołu.

Francuz reprezentował stajnię z Faenzy w latach 2017-2018, a po krótkim epizodzie w Red Bull Racing, powrócił do niej od Grand Prix Belgii 2019 jeszcze pod identyfikacją Toro Rosso. Od tamtej pory Gasly zdobył jedno miejsce na podium w zeszłorocznym wyścigu w Brazylii, natomiast we wrześniu zwyciężył w Grand Prix Włoch.

Pomimo spekulacji, że 24-latek powróci do Red Bulla i znów zostanie partnerem Maksa Verstappena, AlphaTauri zatrzyma kierowcę w swoich szeregach na sezon 2021. Póki co nie jest jasne, kto będzie jego zespołowym partnerem. Ostateczna decyzja w sprawie drugiego kokpitu ma zapaść po wyścigach w Bahrajnie.

Jestem ekstremalnie szczęśliwy mogąc kontynuować współpracę z AlphaTauri w następnym sezonie - powiedział Pierre Gasly. W tym roku wszystko układa się bardzo dobrze i jesteśmy na dobrej drodze, by zanotować najlepszy sezon w historii zespołu. Czuję, że mamy bardzo mocną relację i wykorzystujemy każdą nadarzającą się szansę. Najlepsza z nich to oczywiście Grand Prix Włoch. Wygranie pierwszego wyścigu Formuły 1 na Monzy było bardzo wyjątkowym momentem. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by naciskać na zespół. Wezmę również odpowiedzialność za jego jak największe postępy.

Od powrotu w zeszłym roku, stale pokazuje naprawdę dobre osiągi, zdobywając dwa miejsca na podium w Brazylii 2019 oraz podczas zwycięstwa w Grand Prix Włoch - dodał Franz Tost, szef AlphaTauri. Pierre jest również bardzo konkurencyjny w wyścigach dzięki swoim umiejętnościom, wyciągając maksimum z samochodu, a także dostarczając inżynierom cenne wskazówki. Mentalnie jest bardzo mocny, ma wysoką motywację i kiedy tylko wyznacza sobie cele, to udaje mu się je zrealizować. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy oraz udanego sezonu 2021.