Villeneuve: Zwycięstwa jak w Turcji uwiarygadniają tytuły Hamiltona

49-latek jest pod wrażeniem stylu, w jakim kierowca Mercedesa sięgnął po siódmy tytuł.
23.11.2009:46
Mateusz Szymkiewicz
1250wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Jacquesa Villeneuve'a, zwycięstwa takie jak w Turcji są dowodem na to, że Lewis Hamilton zasługuje na wszystkie swoje mistrzowskie tytuły.

Brytyjczyk ruszał do wyścigu na Istanbul Park z szóstego pola i zrealizował w nim strategię jednego postoju, wygrywając z przewagą pół minuty nad kolejnym zawodnikiem. Po przekroczeniu linii mety, zawodnik Mercedesa został również po raz siódmy w karierze mistrzem świata, wyrównując rekord Michaela Schumachera.

Ok, ma najlepszy samochód, ale Bottas także nim dysponuje i to Hamilton wygrywa tytuły - powiedział Jacques Villeneuve dla Sky Italia. W trudnych warunkach jak w Stambule każdy kierowca mógł stwierdzić, że nie chce podejmować ryzyka, że chce jechać ostrożniej. On jednak tak nie postąpił. Wygrał ten wyścig w wielkim stylu i uwiarygodnił wszystkie swoje tytuły.

Hamilton zapytany przez gazetę Marca o wypowiedź Villeneuve'a, dodał, iż chciałby kolejnych wyścigów w stylu Grand Prix Turcji, by pokazać na co go stać. Obok mnie startuje inny świetny kierowca, który także ma do dyspozycji Mercedesa i nie osiąga tego co ja. Oczywiście, potrzebny jest świetny zespół oraz samochód, ponieważ w innym wypadku nie zdobędziesz tytułu. Osobiście chciałbym jeszcze kilku wyścigów w stylu Grand Prix Turcji, by znaleźć się w pozycji do pokazania na co mnie stać.