Perez: Mam już propozycje startów w F1 na sezon 2022

Meksykanin skomentował również sugestie, jakoby Verstappen blokował jego transfer do RBR.
01.12.2010:48
Mateusz Szymkiewicz
2320wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że jego jedyną opcją na sezon 2021 pozostaje Red Bull, choć już teraz część zespołów oferuje mu posadę na 2022 rok.

Meksykanin od kilku tygodni walczy o pozostanie w Formule 1. W pierwszej połowie września 30-latek usłyszał od zespołu Racing Point, że jego kontrakt nie będzie respektowany w sezonach 2021-2022. Z kolei jego rozmowy z Alfą Romeo, Haasem oraz Williamsem miały zakończyć się niepowodzeniem.

W kontrakcie [z Racing Point] była opcja, z której mogły skorzystać obie strony i oni zdecydowali się na to - powiedział Sergio Perez podczas poniedziałkowej konferencji, komentując decyzję stajni z Silverstone. Planem A pozostają starty dla Red Bulla, ale nic nie ogłoszą do końca sezonu. Planem B będzie przerwa. Jeżeli nie znajdę się w przyszłym roku w Formule 1, zamierzam wykorzystać dostępny czas na przemyślenia, co chcę robić. Mam opcje powrotu w 2022 roku, ale chcę wszystko dobrze przeanalizować. Czy będę miał szansę zaangażować się w dobry projekt? Czy chcę dalej startować w F1?

Pojawiły się sugestie, że potencjalne przenosiny Pereza do Red Bulla może blokować Max Verstappen, który uważany jest za zwolennika zatrudnienia Nico Hulkenberga. Meksykanin zapytany o to, odpowiedział: Nie wiem czy jest on przeciwko mojej kandydaturze, ale koniec końców Max oraz każdy inny kierowca chce mieć obok siebie kogoś, kto może na ciebie naciskać. Nie widzę powodów, dla których to ja nie mógłbym znaleźć się w tej roli.

30-latek dodał, że posiada już ofertę posady trzeciego kierowcy jednej z czołowych ekip, choć nie jest zainteresowany obecnością na wszystkich wyścigach. Jest szansa, bym został rezerwowym zawodnikiem w jednym z największych zespołów. To coś, co musiałbym omówić, ponieważ nie jestem przekonany, czy chcę podróżować na tyle wyścigów. Nie chcę być obecny na 23. rundach daleko od rodziny, bez możliwości startów. W sezonie 2022 zmienią się przepisy i wszyscy rozpoczną od zera. Po 200 okrążeniach powinienem być znów na swoim poziomie. Inne kategorie nie przyciągają mojej uwagi.