AlphaTauri odsłoniło bolid AT02

Stajnia z Faenzy zdecydowała się pokryć samochód zmodyfikowanym malowaniem.
19.02.2109:08
Mateusz Szymkiewicz
3879wyświetlenia


Zespół AlphaTauri oficjalnie odsłonił swój tegoroczny samochód oznaczony kodem AT02.

Stajnia z Faenzy, która w latach 2006-2019 rywalizowała pod nazwą Toro Rosso, ubiegły rok może uznać jako najlepszy w swojej historii. Jej reprezentanci wywalczyli siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 107 punktów, natomiast najlepszym wynikiem było zwycięstwo z Grand Prix Włoch autorstwa Pierre Gasly'ego.

Przed sezonem 2021 AlphaTauri zdecydowało się na zachowanie najmocniejszych stron poprzednika - AT01. Ekipa zrezygnowała z montażu najnowszej wersji skrzyni biegów oraz zawieszenia Red Bulla, chcąc zachować stabilny tył samochodu i skoncentrować się na innych słabszych obszarach.

Zdecydowaliśmy się pozostawić tył AT01 - powiedział Jody Eggington, dyrektor techniczny AlphaTauri. To nie była łatwa decyzja. Rozważaliśmy pozytywne oraz negatywne strony takiej zmiany. Przejście na nową skrzynię biegów bez wykorzystania tokenów było atrakcyjną możliwością, jednakże zależało nam na rozwoju przedniej partii samochodu. AT01 było bardzo kompletne, szczególnie stabilność tyłu nas satysfakcjonowała. Tym samym uznaliśmy, że nie musimy wprowadzać zmian.

Zaprezentowane dziś AT02 wyróżnia się przede wszystkim zmodyfikowanym malowaniem. W tym roku to granatowy kolor będzie dominował na samochodach AlphaTauri, pokrywając cały jego przód oraz górną partię.

Kierowcami stajni z Faenzy w sezonie 2021 będą Pierre Gasly oraz jeden z trzech debiutantów - Yuki Tsunoda. Japończyk jest protegowanym Hondy i w minionym sezonie Formuły 2 uplasował się na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej.