LGdS: Williams faworytem do pozyskania sponsoringu BWT

Rozmowy przedsiębiorstwa z Haasem oraz Alpine miały zakończyć się niepowodzeniem.
19.02.2109:38
Mateusz Szymkiewicz
1719wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że to Williams jest teraz faworytem do pozyskania tytularnego sponsoringu firmy BWT.

Austriackie przedsiębiorstwo z końcem sezonu 2020 rozstało się z ekipą Racing Point, która zmieniła identyfikację na Aston Martin. W ostatnich dniach spekulowano, że różowe barwy BWT mogą pokryć bolidy Haasa, lecz RTL i Decalspotters podają, że firma ostatecznie zrezygnowała z dalszych rozmów ze stajnią z Kannapolis.

Negocjacje miały być prowadzone również z Alpine, które powstało na bazie Renault. Mimo to francuska stajnia miała odrzucić ofertę BWT już na wczesnym etapie, nie zgadzając się na przyjęcie charakterystycznej dla sponsora kolorystyki. Uważa się, że zespół w nadchodzącym sezonie zamierza rywalizować bolidami w barwach narodowych Francji.

Według La Gazzetta dello Sport, BWT ostatecznie ma być bliskie porozumienia z Williamsem. Stajnia z Grove zaprezentuje bolid FW43B dopiero na początku marca, mimo, iż ma on za sobą debiut na torze wyścigowym w ramach dnia filmowego.

Na opublikowanych zdjęciach można zauważyć, że samochód był pokryty granatowymi barwami, podobnymi do tych z początku 2014 roku, kiedy zespół negocjował tytularny sponsoring Martini.

BWT jest bliskie porozumienia z Williamsem. Negocjacje są na zaawansowanym etapie i wkrótce mogą zostać sfinalizowane - podaje Lorenzo Pastuglia, korespondent La Gazzetta dello Sport.