Grand Prix Miami dołączy do kalendarza Formuły 1 od sezonu 2022

Tor wokół Hard Rock Stadium będzie miał dziewiętnaście zakrętów i trzy strefy DRS.
18.04.2112:00
Mateusz Szymkiewicz
1110wyświetlenia


Formuła 1 oficjalnie potwierdziła, że od sezonu 2022 do kalendarza dołączy wyścig o Grand Prix Miami.

Od kilku lat trwały prace nad włączeniem drugiej eliminacji rozgrywanej na terenie Stanów Zjednoczonych. Jako lokalizację wybrano Miami i po wielu miesiącach prac nad uzyskaniem zgody na budowę ulicznego obiektu, wreszcie potwierdzono dziesięcioletni kontrakt z organizatorem zmagań.

Tor o długości 5140 metrów powstanie wokół Hard Rock Stadium i będzie składał się z dziewiętnastu zakrętów. Docelowo kierowcy będą mogli korzystać z trzech stref DRS.

Miami będzie jedenastym amerykańskim torem w Formule 1. Dotychczas Mistrzostwa Świata rywalizowały w Riverside, Sebring, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix, Indianapolis oraz na Circuit of the Americas, które utrzyma organizację Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Z radością ogłaszamy, że Formuła 1 będzie ścigać się w Miami w 2022 roku - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. Stany Zjednoczone są kluczowym rynkiem dla nas i jesteśmy bardzo zachęceni rosnącym zasięgiem, który będzie wspierany przez ekscytujący drugi wyścig. Będziemy ściśle współpracować z zespołem z Hard Rock Stadium i FIA, aby zapewnić rewelacyjne wyścigi, a także pozytywny i trwały wkład dla lokalnej społeczności. Jesteśmy wdzięczni naszym fanom, urzędnikom Miami Gardens i lokalnej branży turystycznej za ich cierpliwość i wsparcie w całym tym procesie. Z niecierpliwością czekamy na największe widowisko wyścigowe po raz pierwszy w historii w Miami.