Hamilton liczy na szybkie rozpoczęcie negocjacji nowej umowy

36-latek jasno dał do zrozumienia, że nie chce powtórki sytuacji z zimowej przerwy.
10.05.2111:46
Maciej Wróbel
1903wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton przyznał, że chciałby sfinalizować nową umowę z Mercedesem jeszcze przed wakacyjną przerwą.

Po wielu miesiącach niepewności, siedmiokrotny mistrz świata dopiero w lutym tego roku podpisał ze stajnią z Brackley nową umowę, która jest ważna do końca sezonu 2021. Teraz Brytyjczyk stwierdził, że zależy mu na zdecydowanie szybszych negocjacjach w sprawie nowego kontraktu z Mercedesem.

Nigdy nie chcemy się już znaleźć w takim położeniu, w jakim byliśmy w styczniu czy lutym - powiedział Hamilton po wygranym przez niego Grand Prix Hiszpanii. Zrujnowało mi to całą zimę i jestem pewien, że nie pomogło to również Toto, jeśli chodzi o jego odpoczynek. Myślę, że musimy zachować rozsądek.

Oczywiście nie musimy się spieszyć, ale myślę, że powinniśmy być rozsądni i zacząć rozmowy. Są one bardzo złożone, to nigdy nie jest łatwa procedura, więc mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli je rozpocząć, o ile nie będą one zakłócać naszej codziennej pracy.

Przed nami wciąż 19 wyścigów do rozegrania, ale byłoby wspaniale dopiąć wszystko przed wakacjami. Wtedy moglibyśmy rzeczywiście cieszyć się przerwą i mieć jasny obraz co do przyszłości - dodał 36-latek.