Wolff: Verstappen nie jest jedyną opcją na zastąpienie Hamiltona

Kontrakt Brytyjczyka obowiązuje tylko do końca bieżącego roku.
14.05.2116:57
Łukasz Tarnacki
2893wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa, Toto Wolff, twierdzi, że Verstappen nie jest jedynym kierowcą, jakiego niemiecki zespół bierze pod uwagę w kontekście zastąpienia Lewisa Hamiltona, kiedy ten odejdzie z F1.

Kontrakt siedmiokrotnego mistrza świata wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, ale Brytyjczyk wyraził już chęć podpisania kolejnej wieloletniej umowy i jest w trakcie rozmów z Mercedesem. Stajnia z Brackley zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wkrótce będzie musiała rozejrzeć się za nowym, perspektywicznym kierowcą, kiedy to Hamilton odejdzie na sportową emeryturę.

Naturalnym wyborem zdaje się być od dawna łączony z Mercedesem Max Verstappen, jednak Toto Wolff podkreśla, że oprócz Holendra obserwuje także kilku innych zawodników. Max z pewnością jest fantastyczny i będzie w przyszłości wielką gwiazdą, ale oprócz niego jest jeszcze kilku innych młodych kierowców, którzy nie dysponują póki co bolidami zdolnymi do odnoszenia zwycięstw. Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie.

Prawdopodobne jest, że Mercedes sięgnie po któregoś z młodych kierowców już od sezonu 2022, zastępując uzyskującego niezadowalające wyniki sportowe Valtteriego Bottasa. Toto Wolff podkreśla jednak, że przed podjęciem decyzji fiński kierowca dostanie szansę na udowodnienie swojej wartości, a także otrzyma wsparcie ze strony zespołu. Valtteri jest jednym z naszych kierowców, a ja zawsze będę wobec nich lojalny.

Nie rozmyślam za dużo o przyszłości, ale wszyscy mamy swoje obowiązki i plany, w związku z czym musimy rozważyć wszelkie możliwe opcje dotyczące obu samochodów. Ponieważ mamy dwóch juniorów [Russell, Ocon] musimy brać ich pod uwagę. Są także inni młodzi i obiecujący zawodnicy, ale na tę chwilę skupiam się jedynie na Lewisie i Valtterim - mówi szef Mercedesa.

Wolff podzielił się także opinią dotyczącą roli Hamiltona w zespole. Lewis był z Mercedesem od zawsze. Dziś jest integralną częścią zespołu i w ogromnej mierze przyczynia się do naszych wyników. Jest najbardziej rozpoznawalnym członkiem Mercedesa, to fundament sukcesu. Jest dla nas niezbędny.