Marko: Zadecydowaliśmy, że Tsunoda przeniesie się z Anglii do Włoch

Japończyk znajdzie się pod stałą kontrolą szefa AlphaTauri - Franza Tosta.
31.05.2112:29
Mateusz Szymkiewicz
1523wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że Yuki Tsunoda na prośbę Red Bulla przeprowadzi się z Anglii do Włoch.

Japończyk po udanym debiucie w Formule 1 podczas Grand Prix Bahrajnu, w kolejnych eliminacjach popełniał wiele błędów i nie powiększył już swojego dorobku punktowego. Postawa kierowcy AlphaTauri już kilkakrotnie spotkała się z krytyką opiekuna juniorskiego programu, który zarzucił mu między innymi brak dyscypliny.

Podjęliśmy decyzję, że Yuki przeprowadzi się do Włoch - powiedział Helmut Marko dla Motorsport-total.com. Znajdzie się on pod osobistym nadzorem Franza Tosta. Jego codzienna rutyna będzie pod jego kontrolą. Mam na myśli karting, treningi czy pracę w fabryce przy analizie danych.

Jego dotychczasowe postępy nie mogą być określane jako pozytywne. Przez popełnione błędy jego pewność siebie została naruszona. To dlatego została podjęta decyzja o przeniesieniu go z Anglii do Włoch. Ma potencjał i musimy sprawić, by poszedł we właściwym kierunku. Musi skoncentrować się i zrozumieć, że Formuła 1 to najtrudniejsza kategoria sportów motorowych. Jego podejście musi być profesjonalne pod każdym aspektem.