Verstappen może złożyć wyjaśnienia podczas kolejnej analizy incydentu

FIA uznała wniosek Red Bulla, który naciskał na ponowne dochodzenie ws. kolizji z Silverstone.
28.07.2111:03
Mateusz Szymkiewicz
1504wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen może wziąć udział w czwartkowym spotkaniu z sędziami, którzy ponownie przyjrzą się jego kolizji z Lewisem Hamiltonem podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Holender zderzył się z kierowcą Mercedesa na pierwszym okrążeniu w zakręcie Copse. W rezultacie 23-latek odpadł z wyścigu, natomiast Hamilton uznany winnym kolizji, otrzymał karę dziesięciosekundowego postoju przed pit stopem i mimo to był w stanie wygrać zawody.

Sankcja nałożona na siedmiokrotnego mistrza świata spotkała się z krytyką Red Bulla, który naciskał na FIA, by ta ponownie rozpatrzyła incydent. Ostatecznie wniosek stajni z Milton Keynes został uznany i w czwartek dojdzie do przedstawienia nowych dowodów w sprawie.

Uważa się, że w spotkaniu ma wziąć udział Max Verstappen, który po wypadku na Silverstone został przetransportowany do szpitala.

Wiem co wydarzyło się na torze, ponieważ byłem w samochodzie. Poza tym zdaję sobie sprawę w jaki sposób mój wyścig został zakończony. Zespół może zaangażować się w tę sprawę od oficjalnej strony. Moja praca jednak pozostaje bez zmian, muszę w niedzielę zapewnić jak najlepszy wynik - powiedział we wtorek Max Verstappen.

Holender pytany o swój stan zdrowia przed Grand Prix Węgier, odpowiedział: Jestem nieco posiniaczony, ale to normalne po tego typu incydentach. Trenuję i czuję się dobrze. W weekend przejechałem całodobowy wyścig na symulatorze, by sprawdzić swoje reakcje i wszystko jest w całkowitym porządku.