Albon: Wkrótce rozpocznę rozmowy o mojej przyszłości w F1

Helmut Marko nie wyklucza, że pomoże 25-latkowi dołączyć do Alfy lub Williamsa.
07.08.2110:09
Mateusz Szymkiewicz
1008wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon potwierdził, że w najbliższym czasie omówi z Red Bullem swoją przyszłość w Formule 1.

Tajlandczyk z końcem minionych zmagań utracił posadę w zespole czterokrotnych mistrzów świata. Jego następcą został Sergio Perez, który w dotychczas rozgrywanych wyścigach udowodnił, że jest w stanie pomóc Maksowi Verstappenowi w walce z Lewisem Hamiltonem.

Albon, który oficjalnie pełni funkcję trzeciego kierowcy Red Bulla i AlphaTauri, przyznał, że zamierza powalczyć o powrót do stawki F1 w 2022 roku. Czas na rozmowy właśnie się rozpoczął. W mojej sytuacji muszę pozostać otwarty na takie opcje jak IndyCar czy Formuła E. Jeżeli pojawi się szansa pozostać w rodzinie Red Bulla, zdecydowanie z tego skorzystam - powiedział 25-latek.

Opiekun Red Bull Junior Team - Helmut Marko, nie wykluczył, iż udzieli pomocy Albonowi w rozmowach z Alfą Romeo oraz Williamsem. Jest naszym najlepszym kierowcą w symulatorze. Jego wkład przy rozwoju jest niesamowicie ważny dla zespołu. Nie chcemy mu zrujnować przyszłości, ale jednocześnie chcielibyśmy zatrzymać go u siebie. Rozmowy z nimi [Alfą i Williamsem] wymagałyby wejścia w szczegóły naszych kontraktów - dodał Austriak.