Rencken: Alfa Romeo ogłosi na Monzy umowę z Bottasem

Komunikat ten sprawi, iż Mercedes będzie mógł potwierdzić angaż Russella od sezonu 2022.
30.08.2116:47
Nataniel Piórkowski
2921wyświetlenia


Według źródeł szanowanego w padoku dziennikarza F1 - Dietera Renckena, Alfa Romeo przygotowuje się do potwierdzenia umowy z Valtterim Bottasem.

Dalsza przyszłość Fina w Mercedesie jest poddawana pod coraz większą wątpliwość, ze względu na rozczarowującą dyspozycję w porównaniu do zespołowego kolegi - Lewisa Hamiltona a także rosnącą presję na zatrudnienie świetnie spisującego się George'a Russella.

Podczas Grand Prix Belgii Brytyjczyk zszokował wszystkich wywalczeniem drugiego miejsca w kwalifikacjach i pierwszego podium w karierze w Formule 1.

W sobotę szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, przyznał, że nie ma żadnych wątpliwości co do wyścigowych umiejętności Russella. Zdradził również, że decyzja w sprawie wyboru zespołowego kolegi Hamiltona na sezon 2022 została już podjęta a jej ogłoszenie nastąpi wkrótce.

Wiele wskazuje na to, że pierwszego oficjalnych komunikatów w sprawie zmian w składzie Mercedesa można oczekiwać przy okazji Grand Prix Włoch.

Według Renckena właśnie wtedy Alfa Romeo oficjalnie poinformuje o podpisaniu kontraktu z Bottasem, który zastąpi od przyszłego roku Kimiego Raikkonena. To z kolei pozwoli Mercedesowi na potwierdzenie angażu Russella od nadchodzącej kampanii.

W artykule Renckena opublikowanym na portalu RaceFans.net czytamy: Słyszałem, że Alfa Romeo ogłosi Valtteriego Bottasa - jak ujawniliśmy tutaj na początku lipca - jako następcę Kimiego Raikkonena na ojczystej ziemi w Monzy.

Stąd właśnie wynika opóźnienie w potwierdzeniu angażu George'a Russella w Mercedesie. Wiąże się to z dwoma niedawnymi komentarzami Toto Wolffa: że Mercedes podjął ostateczną decyzję i we wrześniu potwierdzi swój skład na sezon 2022.