Albon: Mam dwie opcje powrotu do F1 w sezonie 2022

Tajlandczyk łączony jest z Alfą i Williamsem, choć media nie wykluczają powrotu do AT.
06.09.2116:14
Mateusz Szymkiewicz
1185wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon potwierdził, że dysponuje dwoma opcjami powrotu do Formuły 1 w sezonie 2022.

Tajlandczyk reprezentował Red Bulla w latach 2019-2020, natomiast teraz pełni funkcję trzeciego kierowcy zespołu. Aktualnie szanse Albona na powrót do F1 z ekipami austriackiego producenta są minimalne, jako, iż nową umową z seniorską stajnią dysponuje już Sergio Perez, natomiast AlphaTauri ma wkrótce potwierdzić pozostanie Gasly'ego i Tsunody.

Mimo to media spekulują, że Perez może nie doczekać kolejnego sezonu w Red Bullu, notując fatalną passę od Grand Prix Wielkiej Brytanii. Meksykanin do tej pory zaledwie raz zdobył punkty, przez co łączy się z jego miejscem Pierre'a Gasly, będącego ostatnio w wybitnej formie. Tym samym pojawiłby się wakat w AlphaTauri, który mógłby wykorzystać Albon.

Poziom kierowców oraz zespołów wzrósł w trakcie sezonu, więc nie możesz sobie pozwalać na takie błędy. Mam nadzieję, że na Monzy będzie miał dużo lepszą pozycję startową - powiedział Helmut Marko, odnosząc się do Pereza.

Alexander Albon komentując swoją sytuację, przyznał, że dysponuje opcjami na powrót do startów w Formule 1. Moim celem jest F1 i mam kilka możliwości. Mam nadzieję, że wszystko wypali, ale na ten moment sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Póki co wszystko wygląda pozytywnie. Helmut Marko i Christian Horner deklarują pełne wsparcie. Dzięki nim znajduję się w sytuacji, w której mogę otrzymać kontrakt jako kierowca wyścigowy - powiedział 25-latek.

Tajlandczyk głównie łączony jest z Williamsem oraz Alfą Romeo i szef tej ostatniej ekipy przyznał, że pełny skład na sezon 2022 możemy poznać przed Grand Prix Rosji. Nie wiem czy coś ogłosimy w tym tygodniu lub następnym, ale niemal wszystkie detale są ustalone. Stosowne oświadczenie zostanie opublikowane przed Monzą lub Soczi - dodał Frederic Vasseur.